Piaseczyński Dzień Młodzieży 2026. Wakacje rozpoczną się w Józefosławiu!

Już w piątek, 26 czerwca 2026 roku, Józefosław stanie się młodzieżową stolicą gminy Piaseczno. Na terenie Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2 odbędzie się Piaseczyński Dzień Młodzieży – wydarzenie pełne muzyki, warsztatów, nauki i atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program rozpocznie się o godz. 14.00 od otwarcia Chill Strefy oraz stoisk partnerów. W ciągu dnia uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów malowania toreb i upcyclingu, tworzenia zakładek do książek, a także obejrzeć pokazy naukowe przygotowane przez studentów Politechniki Warszawskiej.

Na miłośników muzyki czekają występy młodych artystów oraz Hip-Hop Strefa. Głównym punktem programu będzie koncert O.S.T.R., który rozpocznie się o godz. 19.00. Wieczór zakończy Silent Disco odbywające się pod gołym niebem w godzinach 20.00–22.00.

W ramach wydarzenia przygotowano również Maraton Planszówek, który potrwa od godz. 19.00 do 22.00. Przez całe popołudnie i wieczór działać będzie strefa food trucków oferująca różnorodne przekąski i dania.

Dodatkową atrakcją będzie Strefa Piaseczno 360°, pozwalająca mieszkańcom odkryć miasto w nietypowej, multimedialnej formie.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Piaseczno, Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno, Sołectwo Józefosław, Biblioteka Publiczna w Piasecznie, PWiK Piaseczno, MGOPS Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Fot. piaseczno.eu