IX edycja Biegu Nocny Marek

W imprezie biegowej, zorganizowanej 17 czerwca, uczestniczyło przeszło pół tysiąca zawodników; zarówno biegaczy, jak i uczestników zawodów nordic walking. W tym roku po raz pierwszy miasteczko biegowe zostało zbudowane na terenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Na głównym dystansie do mety dobiegło 334 zawodników.

– Bardzo cieszy tak wysoka frekwencja tegorocznej imprezy. Dziękuję biegaczom i patyczakom, którzy tak licznie stawili się na linii startu oraz wolontariuszom i kibicom, którzy tak dzielnie wspierali nas podczas biegów i marszu. Sukces IX Nocnego Marka jest także Waszą zasługą – powiedział Jacek Orych, burmistrz Marek.

Nowością w czasie tegorocznej edycji wydarzenia było to, iż miasteczko biegowe organizatorzy umiejscowili na terenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. W pierwszej kolejności rywalizowali zawodnicy marszu nordic walking. Następnie na trasę wyruszyły dzieci i młodzież (dystanse od 200 do 1200 m). Na zakończenie zawodów miał miejsce bieg na 10 km oraz bieg towarzyszący wydarzeniu głównemu na nieco ponad 5 km. Główny dystans ukończyło 334 biegaczy.

W pozostałych konkurencjach zwyciężali:

Bieg na 5 kilometrów: Wronowski Rafał (00:18:57.10), 5 km Nordic Walking: Dziedziewicz Andrzej (00:30:05.09), 200 m (do 6 lat): Malinowski Kacper,  400 m (7-9 lat): Banaszek Marcel, 800 m (10-12 lat): Niebielecki Mikołaj, 1200 m (13-15 lat): Jakubiec Krzysztof.

W klasyfikacji drużynowej na podium uplasowały się kluby: 1. Wrona Run, 2. Markowi Biegacze, 3. Rembertów Team.

Źródło: UM Marki, fot. UM Marki / Art Foto Mariola Gawron