Twarda walka i triumf Ząbkovii: Od zwycięstwa nad Mazovią do pozycji wicelidera IV ligi, grupy mazowieckiej

W 24. kolejce rozgrywek IV ligi sezonu 2023/2024 w grupie mazowieckiej, Ząbkovia Ząbki odniosła zwycięstwo na własnym boisku nad Mazovią Mińsk Mazowiecki wynikiem 3:1. Dzięki zdobyciu trzech punktów u siebie, piłkarze prowadzeni przez trenera Tomasza Grzywnę awansowali na pozycję wicelidera tabeli rozgrywek.

W deszczowe, sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Słowackiego 21 w Ząbkach rozegrał się zacięty pojedynek dwóch równorzędnych drużyn. Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w emocje z powodu trudnych warunków pogodowych i wyrównanej gry obu zespołów. Dopiero w drugiej części pierwszej połowy zaczęły pojawiać się szanse na bramki. Jakub Kodeniec i Karol Pierzchalski stworzyli sobie dobre okazje, jednak obie próby skutecznie udaremnił Mateusz Łysik. Przełom nastąpił, gdy Dominik Paradowski, były zawodnik Ząbkovii, strzelił z ostrego kąta mocno pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi. Tuż przed przerwą Miłosz Przybecki próbował podwyższyć wynik, ale jego strzał minął bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą Mazovii, co zapowiadało więcej emocji w drugiej połowie.

Mimo początkowych trudności, Ząbkovia odmieniła losy meczu w drugiej połowie spotkania. W jednej z kluczowych akcji dla gości Wojciech Trochim zwlekał z atakiem, co pozwoliło Maciejowi Kencelowi obronić bramkę. Chwilę później Mateusz Augustyniak wyrównał wynik. Niedługo potem prowadzenie dla Ząbkovii uzyskał Bartosz Lelito, wykorzystując błąd obrony przeciwnika. Konrad Paterek miał okazję zwiększyć przewagę po kolejnym błędzie bramkarza, lecz obrona zdołała zatrzymać jego akcję. Po rzucie rożnym Kodeniec podwyższył wynik na 3:1. Mazovia broniła się do końca meczu, a Ząbkovia kontrolowała grę, mimo że Augustyniak zmarnował dwie szanse na zwiększenie przewagi. Mecz zakończył się zwycięstwem Ząbkovii, która skutecznie utrzymała przewagę do ostatniego gwizdka.

Ząbkovia Ząbki: Adamczyk – Kencel (81’ Mazurczak), Przywózki, P.Augustyniak, Krajewski, Pierzchalski (81’Zaks), Gliński (53’ Paterek), Lelito (70’ Muniak), Kodeniec (90’ Nowiński), Czułowski, M.Augustyniak.

Mazovia Mińsk Mazowiecki: Łysik – Paradowski, Tywanek, Trochim, Przybecki (75’ Gilant), Bondara (77’ Kaczyński), Malesa (61’ Kozłowski), Nieścieruk (84’Pędowski), Sadzawicki, Broź, Zych (80’ Więdłocha).

Obecnie w tabeli ligowej prowadzi Hutnik Warszawa, który zgromadził 57 punktów. Na drugiej pozycji znajduje się Ząbkovia Ząbki, notując 56 punktów, a na trzecim miejscu plasuje się Wisła II Płock z wynikiem 55 punktów.